IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL (CUI 37078084) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, TIMIŞ, înregistrată la 21 februarie 2017, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 39.498.229 lei, profit net de 2.044.139 lei, datorii de 10.711.339 lei, capitaluri proprii de 3.827.530 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
61.79%
Solvabilitate
22.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

39.498.229lei

Venituri totale

40.794.556lei

Rezultat net

2.044.139lei

Datorii

10.711.339lei

Capitaluri proprii

3.827.530lei

Capital de lucru

3.284.355lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

1.128.521lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000444354
Data înregistrării
21 februarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT MOŞNIŢA NOUĂ COM. MOŞNIŢA NOUĂ, STR. SKOPJE, NR.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+67,2%
Profitul, față de anul trecut
-32,6%
Creștere anuală compusă
+35,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.08%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.18%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare61.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință67.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.339.954lei
I2Active circulante13.995.694lei
I3Stocuri3.501.297lei
I4Creanțe10.024.404lei
I5Casa și conturi la bănci469.993lei
I6Cheltuieli în avans149.729lei

Pasiv

I7Datorii10.711.339lei
I8Venituri în avans6.972lei
I9Provizioane2.939.536lei
I10Capitaluri3.827.530lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă39.498.229lei
I14Venituri totale40.794.556lei
I15Cheltuieli totale38.441.037lei
I16Profit brut2.353.519lei
I18Profit net2.044.139lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă5,18%
Marjă brută5,96%
Rentabilitatea capitalurilor53,41%
Rentabilitatea activelor11,79%
Grad de îndatorare61,79%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat1,13 mil.lei
Fond de rulment3.284.355lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
67,15%
Creștere anuală compusă
35,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL

Ce cifră de afaceri are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 39.498.229 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.044.139 lei.
IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.711.339 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IGNNEX FIRE SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .