SIGNANT HEALTH S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

SIGNANT HEALTH S.R.L. (CUI 36985115) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 6 februarie 2017, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 133.093.662 lei, profit net de 5.750.756 lei, datorii de 11.489.179 lei, capitaluri proprii de 36.963.375 lei, 536 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

133.093.662lei

Venituri totale

136.374.720lei

Rezultat net

5.750.756lei

Datorii

11.489.179lei

Capitaluri proprii

36.963.375lei

Capital de lucru

37.850.664lei

Salariați

536

Cifră de afaceri pe salariat

248.309lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017001207228
Data înregistrării
6 februarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. PALAT, NR.1, CENTRUL MOLDOVA CENTER, ET.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,9%
Profitul, față de anul trecut
+3,6%
Creștere anuală compusă
+40,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.92%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.29 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.32%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare22.36%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință6.88%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.053.468lei
I2Active circulante49.339.843lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe35.852.121lei
I5Casa și conturi la bănci13.487.722lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.489.179lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane2.940.757lei
I10Capitaluri36.963.375lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă133.093.662lei
I14Venituri totale136.374.720lei
I15Cheltuieli totale129.482.663lei
I16Profit brut6.892.057lei
I18Profit net5.750.756lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați536

Indicatori · 2025

Marjă netă4,32%
Marjă brută5,18%
Rentabilitatea capitalurilor15,56%
Rentabilitatea activelor11,19%
Grad de îndatorare22,36%
Lichiditate curentă4,29
Cifră de afaceri pe salariat248.309lei
Fond de rulment37.850.664lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
6,88%
Creștere anuală compusă
40,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre SIGNANT HEALTH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SIGNANT HEALTH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 133.093.662 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.750.756 lei.
SIGNANT HEALTH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SIGNANT HEALTH S.R.L.?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SIGNANT HEALTH S.R.L.?
536 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SIGNANT HEALTH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.489.179 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SIGNANT HEALTH S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SIGNANT HEALTH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SIGNANT HEALTH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .