SGS UNIFORME UNU SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

SGS UNIFORME UNU SRL (CUI 36963559) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 31 ianuarie 2017, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.398.389 lei, profit net de 358.399 lei, datorii de 822.536 lei, capitaluri proprii de 358.639 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-32.1%
Îndatorare
72.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.398.389lei

Venituri totale

1.403.491lei

Rezultat net

358.399lei

Datorii

822.536lei

Capitaluri proprii

358.639lei

Capital de lucru

157.317lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

699.195lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000203357
Data înregistrării
31 ianuarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. HEBE, NR.69, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-32,1%
Profitul, față de anul trecut
+458,2%
Creștere anuală compusă
+26%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.49%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate25.63%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.23%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-32.1%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate158.877lei
I2Active circulante979.853lei
I3Stocuri55.725lei
I4Creanțe998.635lei
I5Casa și conturi la bănci-74.507lei
I6Cheltuieli în avans42.445lei

Pasiv

I7Datorii822.536lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri358.639lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.398.389lei
I14Venituri totale1.403.491lei
I15Cheltuieli totale967.894lei
I16Profit brut435.597lei
I18Profit net358.399lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă25,63%
Marjă brută31,15%
Rentabilitatea capitalurilor99,93%
Rentabilitatea activelor31,47%
Grad de îndatorare72,23%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat699.195lei
Fond de rulment157.317lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-32,1%
Creștere anuală compusă
26,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre SGS UNIFORME UNU SRL

Ce cifră de afaceri are SGS UNIFORME UNU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.398.389 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 358.399 lei.
SGS UNIFORME UNU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SGS UNIFORME UNU SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SGS UNIFORME UNU SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SGS UNIFORME UNU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 822.536 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SGS UNIFORME UNU SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SGS UNIFORME UNU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SGS UNIFORME UNU SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .