SUDURI VEST 2.0 SRL

ActivăÎn insolvență

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

SUDURI VEST 2.0 SRL (CUI 36942718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 25 ianuarie 2017, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.014.704 lei, profit net de 449.424 lei, datorii de 29.560.202 lei, capitaluri proprii de 552.900 lei, 213 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2025, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 49.

Firma e în insolvență din 2024.

Scorul anilor de la 2024 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2024.

Din cei șase factori ieșeau 49 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Istoricul rezultatelor
2 ani
Solvabilitate
1.23%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.014.704lei

Venituri totale

39.555.440lei

Rezultat net

449.424lei

Datorii

29.560.202lei

Capitaluri proprii

552.900lei

Capital de lucru

6.984.317lei

Salariați

213

Cifră de afaceri pe salariat

173.778lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
reorganizare judiciară, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J35/151/2017
Data înregistrării
25 ianuarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, PŢA. VICTORIEI, NR.4, CAMERA 2, FRACTIUNE 2, ET.1, AP.9B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,3%
Profitul, față de anul trecut
+140,6%
Creștere anuală compusă
+46,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.23%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.21%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.88%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA20201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.323.949lei
I2Active circulante36.544.519lei
I3Stocuri4.604.836lei
I4Creanțe31.984.852lei
I5Casa și conturi la bănci-45.169lei
I6Cheltuieli în avans268lei

Pasiv

I7Datorii29.560.202lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane14.755.634lei
I10Capitaluri552.900lei
I11Capital subscris vărsat232.900lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.014.704lei
I14Venituri totale39.555.440lei
I15Cheltuieli totale39.004.568lei
I16Profit brut550.872lei
I18Profit net449.424lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați213

Indicatori · 2025

Marjă netă1,21%
Marjă brută1,49%
Rentabilitatea capitalurilor81,28%
Rentabilitatea activelor1%
Grad de îndatorare65,88%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat173.778lei
Fond de rulment6.984.317lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
2,32%
Creștere anuală compusă
46,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre SUDURI VEST 2.0 SRL

Ce cifră de afaceri are SUDURI VEST 2.0 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.014.704 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 449.424 lei.
SUDURI VEST 2.0 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SUDURI VEST 2.0 SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are SUDURI VEST 2.0 SRL?
213 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SUDURI VEST 2.0 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 29.560.202 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SUDURI VEST 2.0 SRL?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SUDURI VEST 2.0 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SUDURI VEST 2.0 SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .