NATUR CHAMP PLUS SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

NATUR CHAMP PLUS SRL (CUI 36922524) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Luizi-Călugăra Com. Luizi-Călugăra, BACĂU, înregistrată la 17 ianuarie 2017, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.207.038 lei, profit net de 1.817 lei, datorii de 843.945 lei, capitaluri proprii de 1.224.527 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Tendință
-29.35%
Lichiditate
0.89 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.207.038lei

Venituri totale

1.580.040lei

Rezultat net

1.817lei

Datorii

843.945lei

Capitaluri proprii

1.224.527lei

Capital de lucru

-91.502lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

241.408lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/50/2017
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2017000050043
Data înregistrării
17 ianuarie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT LUIZI-CĂLUGĂRA COM. LUIZI-CĂLUGĂRA, LUIZI-CĂLUGĂRA

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-29,4%
Profitul, față de anul trecut
-99,5%
Creștere anuală compusă
+7,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.54%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.15%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare41.72%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-29.35%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.270.229lei
I2Active circulante752.443lei
I3Stocuri573.779lei
I4Creanțe130.817lei
I5Casa și conturi la bănci47.847lei
I6Cheltuieli în avans45.800lei

Pasiv

I7Datorii843.945lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.224.527lei
I11Capital subscris vărsat700.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.207.038lei
I14Venituri totale1.580.040lei
I15Cheltuieli totale1.574.944lei
I16Profit brut5.096lei
I18Profit net1.817lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,15%
Marjă brută0,42%
Rentabilitatea capitalurilor0,15%
Rentabilitatea activelor0,09%
Grad de îndatorare41,72%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat241.408lei
Fond de rulment-91.502lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
-29,35%
Creștere anuală compusă
7,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre NATUR CHAMP PLUS SRL

Ce cifră de afaceri are NATUR CHAMP PLUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.207.038 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.817 lei.
NATUR CHAMP PLUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NATUR CHAMP PLUS SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are NATUR CHAMP PLUS SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NATUR CHAMP PLUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 843.945 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NATUR CHAMP PLUS SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NATUR CHAMP PLUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NATUR CHAMP PLUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .