FILGREEN COLLECTING S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

FILGREEN COLLECTING S.R.L. (CUI 36846800) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 16 decembrie 2016, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.865.220 lei, profit net de 417.620 lei, datorii de 2.404.824 lei, capitaluri proprii de 1.346.624 lei, 18 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.81 x
Îndatorare
64.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.865.220lei

Venituri totale

4.127.031lei

Rezultat net

417.620lei

Datorii

2.404.824lei

Capitaluri proprii

1.346.624lei

Capital de lucru

-458.017lei

Salariați

18

Cifră de afaceri pe salariat

214.734lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016002204056
Data înregistrării
16 decembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. GHEORGHE DOJA, NR.125

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,8%
Profitul, față de anul trecut
-22,2%
Creștere anuală compusă
+56,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.19%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.81 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.8%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.63%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.84%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA772019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.774.284lei
I2Active circulante1.946.807lei
I3Stocuri204.744lei
I4Creanțe1.698.997lei
I5Casa și conturi la bănci43.066lei
I6Cheltuieli în avans30.357lei

Pasiv

I7Datorii2.404.824lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.346.624lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.865.220lei
I14Venituri totale4.127.031lei
I15Cheltuieli totale3.625.216lei
I16Profit brut501.815lei
I18Profit net417.620lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați18

Indicatori · 2025

Marjă netă10,8%
Marjă brută12,98%
Rentabilitatea capitalurilor31,01%
Rentabilitatea activelor11,22%
Grad de îndatorare64,63%
Lichiditate curentă0,81
Cifră de afaceri pe salariat214.734lei
Fond de rulment-458.017lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
28,84%
Creștere anuală compusă
56,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre FILGREEN COLLECTING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.865.220 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 417.620 lei.
FILGREEN COLLECTING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
18 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.404.824 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FILGREEN COLLECTING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FILGREEN COLLECTING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .