THERMOINST SHOP SRL

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

THERMOINST SHOP SRL (CUI 36803442) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Negreşti-Oaş, SATU MARE, înregistrată la 5 decembrie 2016, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.718.839 lei, profit net de 172.213 lei, datorii de 2.798.221 lei, capitaluri proprii de 1.962.816 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.65%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.718.839lei

Venituri totale

4.920.527lei

Rezultat net

172.213lei

Datorii

2.798.221lei

Capitaluri proprii

1.962.816lei

Capital de lucru

1.739.695lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

943.768lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/1017/2016
Data înregistrării
5 decembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. SATU MARE, ORŞ. NEGREŞTI-OAŞ, STR. STADIONULUI, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+60,2%
Profitul, față de anul trecut
-55,6%
Creștere anuală compusă
+93,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.23%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.62 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.65%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.77%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință60.17%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA862016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate223.121lei
I2Active circulante4.537.916lei
I3Stocuri3.167.024lei
I4Creanțe1.219.494lei
I5Casa și conturi la bănci151.398lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.798.221lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.962.816lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.718.839lei
I14Venituri totale4.920.527lei
I15Cheltuieli totale4.716.370lei
I16Profit brut204.157lei
I18Profit net172.213lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă3,65%
Marjă brută4,33%
Rentabilitatea capitalurilor8,77%
Rentabilitatea activelor3,62%
Grad de îndatorare58,77%
Lichiditate curentă1,62
Cifră de afaceri pe salariat943.768lei
Fond de rulment1.739.695lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
60,17%
Creștere anuală compusă
93,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre THERMOINST SHOP SRL

Ce cifră de afaceri are THERMOINST SHOP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.718.839 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 172.213 lei.
THERMOINST SHOP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THERMOINST SHOP SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are THERMOINST SHOP SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THERMOINST SHOP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.798.221 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THERMOINST SHOP SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THERMOINST SHOP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THERMOINST SHOP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .