MPM GUARD SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

MPM GUARD SECURITY SRL (CUI 36786112) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Iclod Com. Iclod, CLUJ, înregistrată la 25 noiembrie 2016, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.211.288 lei, profit net de 24.947 lei, datorii de 1.237.304 lei, capitaluri proprii de 31.545 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 40 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

40

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

40 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.23 x
Îndatorare
98.34%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.211.288lei

Venituri totale

2.211.336lei

Rezultat net

24.947lei

Datorii

1.237.304lei

Capitaluri proprii

31.545lei

Capital de lucru

-946.660lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

65.038lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016004213126
Data înregistrării
25 noiembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT ICLOD COM. ICLOD, STR. SALCÂMILOR, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1%
Profitul, față de anul trecut
-76%
Creștere anuală compusă
+26,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

40clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.51%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.23 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.13%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.34%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.99%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA40201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate967.544lei
I2Active circulante290.644lei
I3Stocuri1.400lei
I4Creanțe259.441lei
I5Casa și conturi la bănci29.803lei
I6Cheltuieli în avans10.661lei

Pasiv

I7Datorii1.237.304lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri31.545lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.211.288lei
I14Venituri totale2.211.336lei
I15Cheltuieli totale2.176.804lei
I16Profit brut34.532lei
I18Profit net24.947lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă1,13%
Marjă brută1,56%
Rentabilitatea capitalurilor79,08%
Rentabilitatea activelor1,98%
Grad de îndatorare98,34%
Lichiditate curentă0,23
Cifră de afaceri pe salariat65.038lei
Fond de rulment-946.660lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
0,99%
Creștere anuală compusă
26,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre MPM GUARD SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are MPM GUARD SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.211.288 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.947 lei.
MPM GUARD SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MPM GUARD SECURITY SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are MPM GUARD SECURITY SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MPM GUARD SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.237.304 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MPM GUARD SECURITY SRL?
40 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MPM GUARD SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MPM GUARD SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .