BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL (CUI 36769804) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 22 noiembrie 2016, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 88.927.267 lei, profit net de 9.085.533 lei, datorii de 105.558.929 lei, capitaluri proprii de 14.308.456 lei, 71 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.28%
Solvabilitate
11.97%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

88.927.267lei

Venituri totale

89.752.861lei

Rezultat net

9.085.533lei

Datorii

105.558.929lei

Capitaluri proprii

14.308.456lei

Capital de lucru

12.766.631lei

Salariați

71

Cifră de afaceri pe salariat

1.252.497lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000632093
Data înregistrării
22 noiembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, CAL. CĂLĂRAŞILOR, NR.65, BL.C, SC.2, AP.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,8%
Profitul, față de anul trecut
+51,8%
Creștere anuală compusă
+80,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.22%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare88.28%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință27.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.245.958lei
I2Active circulante118.325.560lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe118.075.450lei
I5Casa și conturi la bănci250.110lei
I6Cheltuieli în avans295.867lei

Pasiv

I7Datorii105.558.929lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.308.456lei
I11Capital subscris vărsat4.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă88.927.267lei
I14Venituri totale89.752.861lei
I15Cheltuieli totale78.887.170lei
I16Profit brut10.865.691lei
I18Profit net9.085.533lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați71

Indicatori · 2025

Marjă netă10,22%
Marjă brută12,22%
Rentabilitatea capitalurilor63,5%
Rentabilitatea activelor7,6%
Grad de îndatorare88,28%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat1,25 mil.lei
Fond de rulment12.766.631lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
27,79%
Creștere anuală compusă
80,18%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL

Ce cifră de afaceri are BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 88.927.267 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.085.533 lei.
BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
71 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 105.558.929 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLUE PROJECTS INDUSTRIES SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .