ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL (CUI 36685452) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Slătioara Com. Slătioara, OLT, înregistrată la 28 octombrie 2016, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 258.315 lei, profit net de 38.836 lei, datorii de 18.823 lei, capitaluri proprii de 71.589 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

258.315lei

Venituri totale

263.986lei

Rezultat net

38.836lei

Datorii

18.823lei

Capitaluri proprii

71.589lei

Capital de lucru

19.117lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

129.158lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/748/2016
Data înregistrării
28 octombrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. OLT, SAT SLĂTIOARA COM. SLĂTIOARA, SLĂTIOARA, T 54, P1/1/4/1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,3%
Profitul, față de anul trecut
+268%
Creștere anuală compusă
+78,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate79.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.02 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare20.82%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință21.27%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate52.472lei
I2Active circulante37.940lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci37.940lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii18.823lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri71.589lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă258.315lei
I14Venituri totale263.986lei
I15Cheltuieli totale222.510lei
I16Profit brut41.476lei
I18Profit net38.836lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,03%
Marjă brută16,06%
Rentabilitatea capitalurilor54,25%
Rentabilitatea activelor42,95%
Grad de îndatorare20,82%
Lichiditate curentă2,02
Cifră de afaceri pe salariat129.158lei
Fond de rulment19.117lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
21,27%
Creștere anuală compusă
78,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL

Ce cifră de afaceri are ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 258.315 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 38.836 lei.
ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 18.823 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ȘCOALA IULCIA MARICRIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .