WENTMAR TENCUIELI SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

WENTMAR TENCUIELI SRL (CUI 36633003) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Toderiţa Com. Mândra, BRAŞOV, înregistrată la 13 octombrie 2016, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.380.089 lei, profit net de 113.824 lei, datorii de 3.228.837 lei, capitaluri proprii de 3.114.555 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.69%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.380.089lei

Venituri totale

16.976.155lei

Rezultat net

113.824lei

Datorii

3.228.837lei

Capitaluri proprii

3.114.555lei

Capital de lucru

1.130.229lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

481.767lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/2112/2016
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/2112/2016
Data înregistrării
13 octombrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT TODERIŢA COM. MÂNDRA, TODERIŢA, NR.102

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,4%
Profitul, față de anul trecut
-94,4%
Creștere anuală compusă
+61,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.1%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.69%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare50.9%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință28.35%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA752016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.984.129lei
I2Active circulante4.359.066lei
I3Stocuri1.097.198lei
I4Creanțe2.798.193lei
I5Casa și conturi la bănci463.675lei
I6Cheltuieli în avans197lei

Pasiv

I7Datorii3.228.837lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.114.555lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.380.089lei
I14Venituri totale16.976.155lei
I15Cheltuieli totale16.790.119lei
I16Profit brut186.036lei
I18Profit net113.824lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă0,69%
Marjă brută1,14%
Rentabilitatea capitalurilor3,65%
Rentabilitatea activelor1,79%
Grad de îndatorare50,9%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat481.767lei
Fond de rulment1.130.229lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
28,35%
Creștere anuală compusă
61,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre WENTMAR TENCUIELI SRL

Ce cifră de afaceri are WENTMAR TENCUIELI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.380.089 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 113.824 lei.
WENTMAR TENCUIELI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WENTMAR TENCUIELI SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are WENTMAR TENCUIELI SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WENTMAR TENCUIELI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.228.837 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WENTMAR TENCUIELI SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WENTMAR TENCUIELI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WENTMAR TENCUIELI SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .