TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL (CUI 36594214) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 4 octombrie 2016, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 132.460.435 lei, profit net de 2.487.461 lei, datorii de 14.680.324 lei, capitaluri proprii de 23.548.303 lei, 149 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.88%
Tendință
-6.05%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

132.460.435lei

Venituri totale

135.916.210lei

Rezultat net

2.487.461lei

Datorii

14.680.324lei

Capitaluri proprii

23.548.303lei

Capital de lucru

13.519.453lei

Salariați

149

Cifră de afaceri pe salariat

888.996lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016001267324
Data înregistrării
4 octombrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. PODULUI, NR.131

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,1%
Profitul, față de anul trecut
-59,2%
Creștere anuală compusă
+120%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.26%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.92 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.88%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare38.81%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-6.05%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.623.810lei
I2Active circulante28.199.777lei
I3Stocuri10.751.891lei
I4Creanțe12.225.996lei
I5Casa și conturi la bănci5.221.890lei
I6Cheltuieli în avans405.277lei

Pasiv

I7Datorii14.680.324lei
I8Venituri în avans237lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri23.548.303lei
I11Capital subscris vărsat500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă132.460.435lei
I14Venituri totale135.916.210lei
I15Cheltuieli totale133.206.063lei
I16Profit brut2.710.147lei
I18Profit net2.487.461lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați149

Indicatori · 2025

Marjă netă1,88%
Marjă brută2,05%
Rentabilitatea capitalurilor10,56%
Rentabilitatea activelor6,58%
Grad de îndatorare38,81%
Lichiditate curentă1,92
Cifră de afaceri pe salariat888.996lei
Fond de rulment13.519.453lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-6,05%
Creștere anuală compusă
120%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 132.460.435 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.487.461 lei.
TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
149 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.680.324 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOTAL NSA AG CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .