AGROAUTOMEC SRL

Activă

5221 Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

AGROAUTOMEC SRL (CUI 3657839) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Comlăuşa Com. Bătarci, SATU MARE, înregistrată la 31 martie 1993, cu activitatea principală „activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre” (CAEN 5221).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.345.527 lei, profit net de 120.162 lei, datorii de 2.926.386 lei, capitaluri proprii de 1.931.597 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.89%
Tendință
-1.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.345.527lei

Venituri totale

6.834.714lei

Rezultat net

120.162lei

Datorii

2.926.386lei

Capitaluri proprii

1.931.597lei

Capital de lucru

96.535lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

396.595lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000833301
Data înregistrării
31 martie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT COMLĂUŞA COM. BĂTARCI, STR. PRINCIPALA, NR.42

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,5%
Profitul, față de anul trecut
+0,6%
Creștere anuală compusă
+2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.89%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare60.24%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-1.45%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.835.062lei
I2Active circulante3.022.921lei
I3Stocuri568.449lei
I4Creanțe1.858.746lei
I5Casa și conturi la bănci595.726lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.926.386lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.931.597lei
I11Capital subscris vărsat301.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.345.527lei
I14Venituri totale6.834.714lei
I15Cheltuieli totale6.694.029lei
I16Profit brut140.685lei
I18Profit net120.162lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă1,89%
Marjă brută2,22%
Rentabilitatea capitalurilor6,22%
Rentabilitatea activelor2,47%
Grad de îndatorare60,24%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat396.595lei
Fond de rulment96.535lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-1,45%
Creștere anuală compusă
2,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre AGROAUTOMEC SRL

Ce cifră de afaceri are AGROAUTOMEC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.345.527 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 120.162 lei.
AGROAUTOMEC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGROAUTOMEC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AGROAUTOMEC SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGROAUTOMEC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.926.386 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGROAUTOMEC SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGROAUTOMEC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGROAUTOMEC SRL?
Activitatea principală este CAEN 5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .