FARŢADI BUS SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

FARŢADI BUS SRL (CUI 36494371) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mărgineni Com. Mărgineni, BACĂU, înregistrată la 6 septembrie 2016, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.076.183 lei, profit net de 129.525 lei, datorii de 361.379 lei, capitaluri proprii de 129.725 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-3.14%
Îndatorare
73.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.076.183lei

Venituri totale

1.108.315lei

Rezultat net

129.525lei

Datorii

361.379lei

Capitaluri proprii

129.725lei

Capital de lucru

13.446lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

215.237lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016001099046
Data înregistrării
6 septembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT MĂRGINENI COM. MĂRGINENI, STR. TRANDAFIRULUI, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,1%
Profitul, față de anul trecut
-39,6%
Creștere anuală compusă
+45,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.41%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.04%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare73.59%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-3.14%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate116.279lei
I2Active circulante374.825lei
I3Stocuri14.321lei
I4Creanțe280.569lei
I5Casa și conturi la bănci79.935lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii361.379lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri129.725lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.076.183lei
I14Venituri totale1.108.315lei
I15Cheltuieli totale950.593lei
I16Profit brut157.722lei
I18Profit net129.525lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă12,04%
Marjă brută14,66%
Rentabilitatea capitalurilor99,85%
Rentabilitatea activelor26,37%
Grad de îndatorare73,59%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat215.237lei
Fond de rulment13.446lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-3,14%
Creștere anuală compusă
45,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre FARŢADI BUS SRL

Ce cifră de afaceri are FARŢADI BUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.076.183 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 129.525 lei.
FARŢADI BUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FARŢADI BUS SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are FARŢADI BUS SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FARŢADI BUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 361.379 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FARŢADI BUS SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FARŢADI BUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FARŢADI BUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .