CANDELA MANUFACTURING SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CANDELA MANUFACTURING SRL (CUI 36415750) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 11 august 2016, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.950.128 lei, profit net de 2.589.298 lei, datorii de 7.392.200 lei, capitaluri proprii de 14.089.671 lei, 117 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.950.128lei

Venituri totale

18.995.499lei

Rezultat net

2.589.298lei

Datorii

7.392.200lei

Capitaluri proprii

14.089.671lei

Capital de lucru

1.717.362lei

Salariați

117

Cifră de afaceri pe salariat

161.967lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/1027/2016
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/1027/2016
Data înregistrării
11 august 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. II ZONA INDUSTRIALĂ ARAD VEST, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,7%
Profitul, față de anul trecut
+8,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate65.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.66%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare34.49%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință16.65%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA922016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.324.041lei
I2Active circulante9.109.562lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe8.857.734lei
I5Casa și conturi la bănci251.828lei
I6Cheltuieli în avans48.268lei

Pasiv

I7Datorii7.392.200lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.089.671lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.950.128lei
I14Venituri totale18.995.499lei
I15Cheltuieli totale16.070.915lei
I16Profit brut2.924.584lei
I18Profit net2.589.298lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați117

Indicatori · 2025

Marjă netă13,66%
Marjă brută15,43%
Rentabilitatea capitalurilor18,38%
Rentabilitatea activelor12,08%
Grad de îndatorare34,49%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat161.967lei
Fond de rulment1.717.362lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
16,65%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre CANDELA MANUFACTURING SRL

Ce cifră de afaceri are CANDELA MANUFACTURING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.950.128 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.589.298 lei.
CANDELA MANUFACTURING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CANDELA MANUFACTURING SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CANDELA MANUFACTURING SRL?
117 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CANDELA MANUFACTURING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.392.200 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CANDELA MANUFACTURING SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CANDELA MANUFACTURING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CANDELA MANUFACTURING SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .