STROE NIC SORIS SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

STROE NIC SORIS SRL (CUI 3640454) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băleşti Com. Băleşti, GORJ, înregistrată la 29 martie 1993, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.612.605 lei, profit net de 22.357 lei, datorii de 597.786 lei, capitaluri proprii de 786.821 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.86%
Tendință
-3.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.612.605lei

Venituri totale

2.661.003lei

Rezultat net

22.357lei

Datorii

597.786lei

Capitaluri proprii

786.821lei

Capital de lucru

516.553lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

435.434lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/261/1993
Data înregistrării
29 martie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. GORJ, SAT BĂLEŞTI COM. BĂLEŞTI, STR. SECI, NR.42

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,9%
Profitul, față de anul trecut
-70%
Creștere anuală compusă
+25,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.86 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.86%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare43.17%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-3.9%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate270.268lei
I2Active circulante1.114.339lei
I3Stocuri793.325lei
I4Creanțe288.900lei
I5Casa și conturi la bănci32.114lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii597.786lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri786.821lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.612.605lei
I14Venituri totale2.661.003lei
I15Cheltuieli totale2.629.981lei
I16Profit brut31.022lei
I18Profit net22.357lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă0,86%
Marjă brută1,19%
Rentabilitatea capitalurilor2,84%
Rentabilitatea activelor1,61%
Grad de îndatorare43,17%
Lichiditate curentă1,86
Cifră de afaceri pe salariat435.434lei
Fond de rulment516.553lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,9%
Creștere anuală compusă
25,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre STROE NIC SORIS SRL

Ce cifră de afaceri are STROE NIC SORIS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.612.605 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.357 lei.
STROE NIC SORIS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STROE NIC SORIS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are STROE NIC SORIS SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STROE NIC SORIS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 597.786 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STROE NIC SORIS SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STROE NIC SORIS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STROE NIC SORIS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .