MOVEOS SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

MOVEOS SRL (CUI 36290967) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Rovinari, GORJ, înregistrată la 7 iulie 2016, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 116.056.876 lei, profit net de 5.923.198 lei, datorii de 11.375.421 lei, capitaluri proprii de 13.289.624 lei, 1.215 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

116.056.876lei

Venituri totale

116.193.123lei

Rezultat net

5.923.198lei

Datorii

11.375.421lei

Capitaluri proprii

13.289.624lei

Capital de lucru

10.559.332lei

Salariați

1.215

Cifră de afaceri pe salariat

95.520lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2017000467180
Data înregistrării
7 iulie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. GORJ, ORŞ. ROVINARI, ALEEA CIREŞULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,9%
Profitul, față de anul trecut
-12,4%
Creștere anuală compusă
+54,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.05%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.93 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.1%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare44.55%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.91%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA882016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.596.815lei
I2Active circulante21.934.753lei
I3Stocuri499.367lei
I4Creanțe19.227.762lei
I5Casa și conturi la bănci2.207.624lei
I6Cheltuieli în avans2.956lei

Pasiv

I7Datorii11.375.421lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane869.479lei
I10Capitaluri13.289.624lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă116.056.876lei
I14Venituri totale116.193.123lei
I15Cheltuieli totale109.336.983lei
I16Profit brut6.856.140lei
I18Profit net5.923.198lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.215

Indicatori · 2025

Marjă netă5,1%
Marjă brută5,91%
Rentabilitatea capitalurilor44,57%
Rentabilitatea activelor23,2%
Grad de îndatorare44,55%
Lichiditate curentă1,93
Cifră de afaceri pe salariat95.520lei
Fond de rulment10.559.332lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-5,91%
Creștere anuală compusă
54,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MOVEOS SRL

Ce cifră de afaceri are MOVEOS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 116.056.876 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.923.198 lei.
MOVEOS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOVEOS SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are MOVEOS SRL?
1.215 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOVEOS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.375.421 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOVEOS SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOVEOS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOVEOS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .