CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL (CUI 36284426) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mugeni Com. Mugeni, HARGHITA, înregistrată la 6 iulie 2016, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.115.462 lei, profit net de 98.484 lei, datorii de 814.150 lei, capitaluri proprii de 295.420 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.24 x
Îndatorare
74.1%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.115.462lei

Venituri totale

3.135.745lei

Rezultat net

98.484lei

Datorii

814.150lei

Capitaluri proprii

295.420lei

Capital de lucru

-617.503lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

194.716lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000368190
Data înregistrării
6 iulie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT MUGENI COM. MUGENI, MUGENI, NR.308/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,6%
Profitul, față de anul trecut
-74,6%
Creștere anuală compusă
+90,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.89%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.24 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.16%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare74.1%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință12.61%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA572016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate902.023lei
I2Active circulante196.647lei
I3Stocuri51.788lei
I4Creanțe113.982lei
I5Casa și conturi la bănci30.877lei
I6Cheltuieli în avans10.900lei

Pasiv

I7Datorii814.150lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri295.420lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.115.462lei
I14Venituri totale3.135.745lei
I15Cheltuieli totale3.017.497lei
I16Profit brut118.248lei
I18Profit net98.484lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă3,16%
Marjă brută3,8%
Rentabilitatea capitalurilor33,34%
Rentabilitatea activelor8,96%
Grad de îndatorare74,1%
Lichiditate curentă0,24
Cifră de afaceri pe salariat194.716lei
Fond de rulment-617.503lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
12,61%
Creștere anuală compusă
90,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL

Ce cifră de afaceri are CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.115.462 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 98.484 lei.
CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 814.150 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CITY TRANSPORT & TRAVEL SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .