CGM SOFTWARE RO SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

CGM SOFTWARE RO SRL (CUI 36268684) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 1 iulie 2016, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.617.292 lei, profit net de 15.187.155 lei, datorii de 19.387.237 lei, capitaluri proprii de 29.390.297 lei, 218 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.617.292lei

Venituri totale

114.080.302lei

Rezultat net

15.187.155lei

Datorii

19.387.237lei

Capitaluri proprii

29.390.297lei

Capital de lucru

28.707.963lei

Salariați

218

Cifră de afaceri pe salariat

346.868lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016001533229
Data înregistrării
1 iulie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. CHIMIEI, NR.2BIS, CLĂDIREA C2, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,7%
Profitul, față de anul trecut
+217,3%
Creștere anuală compusă
+45,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.05%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.48 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate20.08%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare38.95%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință19.73%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA982016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.678.226lei
I2Active circulante48.095.200lei
I3Stocuri2.864lei
I4Creanțe48.092.265lei
I5Casa și conturi la bănci71lei
I6Cheltuieli în avans21.178lei

Pasiv

I7Datorii19.387.237lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane1.017.070lei
I10Capitaluri29.390.297lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.617.292lei
I14Venituri totale114.080.302lei
I15Cheltuieli totale96.818.845lei
I16Profit brut17.261.457lei
I18Profit net15.187.155lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați218

Indicatori · 2025

Marjă netă20,08%
Marjă brută22,83%
Rentabilitatea capitalurilor51,67%
Rentabilitatea activelor30,51%
Grad de îndatorare38,95%
Lichiditate curentă2,48
Cifră de afaceri pe salariat346.868lei
Fond de rulment28.707.963lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
19,73%
Creștere anuală compusă
45,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CGM SOFTWARE RO SRL

Ce cifră de afaceri are CGM SOFTWARE RO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.617.292 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.187.155 lei.
CGM SOFTWARE RO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CGM SOFTWARE RO SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CGM SOFTWARE RO SRL?
218 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CGM SOFTWARE RO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.387.237 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CGM SOFTWARE RO SRL?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CGM SOFTWARE RO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CGM SOFTWARE RO SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .