ARTIMET INDUSTRY SRL

Activă

0910 Activităţi de servicii anexe extracţiei petrolului brut şi gazelor naturale

ARTIMET INDUSTRY SRL (CUI 36184028) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Moineşti, BACĂU, înregistrată la 9 iunie 2016, cu activitatea principală „activităţi de servicii anexe extracţiei petrolului brut şi gazelor naturale” (CAEN 0910).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.570.615 lei, profit net de 721.292 lei, datorii de 941.859 lei, capitaluri proprii de 721.532 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.21 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.570.615lei

Venituri totale

4.624.790lei

Rezultat net

721.292lei

Datorii

941.859lei

Capitaluri proprii

721.532lei

Capital de lucru

199.830lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

268.860lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000768048
Data înregistrării
9 iunie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
0910 — Activităţi de servicii anexe extracţiei petrolului brut şi gazelor naturale
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. MOINEŞTI, STR. ZORILOR, BL.19, SC.B, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,8%
Profitul, față de anul trecut
+71,8%
Creștere anuală compusă
+32,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.78%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.64%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință20.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA872016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate521.302lei
I2Active circulante1.141.689lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe919.340lei
I5Casa și conturi la bănci222.349lei
I6Cheltuieli în avans400lei

Pasiv

I7Datorii941.859lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri721.532lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.570.615lei
I14Venituri totale4.624.790lei
I15Cheltuieli totale3.779.526lei
I16Profit brut845.264lei
I18Profit net721.292lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă15,78%
Marjă brută18,49%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor43,37%
Grad de îndatorare56,64%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat268.860lei
Fond de rulment199.830lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
20,76%
Creștere anuală compusă
32,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0910 Activități de servicii anexe extracției petrolului brut și gazelor naturale

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre ARTIMET INDUSTRY SRL

Ce cifră de afaceri are ARTIMET INDUSTRY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.570.615 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 721.292 lei.
ARTIMET INDUSTRY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARTIMET INDUSTRY SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are ARTIMET INDUSTRY SRL?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARTIMET INDUSTRY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 941.859 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARTIMET INDUSTRY SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARTIMET INDUSTRY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARTIMET INDUSTRY SRL?
Activitatea principală este CAEN 0910 — Activităţi de servicii anexe extracţiei petrolului brut şi gazelor naturale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .