SELCOS RECYCLING ACT SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SELCOS RECYCLING ACT SRL (CUI 36175674) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 7 iunie 2016, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 40.348.262 lei, profit net de 2.953.542 lei, datorii de 12.092.692 lei, capitaluri proprii de 10.350.154 lei, 56 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.47 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

40.348.262lei

Venituri totale

41.623.311lei

Rezultat net

2.953.542lei

Datorii

12.092.692lei

Capitaluri proprii

10.350.154lei

Capital de lucru

5.677.550lei

Salariați

56

Cifră de afaceri pe salariat

720.505lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000893171
Data înregistrării
7 iunie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. EMIL RACOVIŢĂ, NR.19, BIROU 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,3%
Profitul, față de anul trecut
+99,7%
Creștere anuală compusă
+126,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.16%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.47 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.32%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare53.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință30.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA842016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.653.399lei
I2Active circulante17.770.242lei
I3Stocuri13.251.975lei
I4Creanțe3.831.150lei
I5Casa și conturi la bănci687.117lei
I6Cheltuieli în avans19.205lei

Pasiv

I7Datorii12.092.692lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.350.154lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă40.348.262lei
I14Venituri totale41.623.311lei
I15Cheltuieli totale38.284.222lei
I16Profit brut3.339.089lei
I18Profit net2.953.542lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați56

Indicatori · 2025

Marjă netă7,32%
Marjă brută8,28%
Rentabilitatea capitalurilor28,54%
Rentabilitatea activelor13,17%
Grad de îndatorare53,93%
Lichiditate curentă1,47
Cifră de afaceri pe salariat720.505lei
Fond de rulment5.677.550lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
30,34%
Creștere anuală compusă
126,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre SELCOS RECYCLING ACT SRL

Ce cifră de afaceri are SELCOS RECYCLING ACT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 40.348.262 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.953.542 lei.
SELCOS RECYCLING ACT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SELCOS RECYCLING ACT SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are SELCOS RECYCLING ACT SRL?
56 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SELCOS RECYCLING ACT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.092.692 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SELCOS RECYCLING ACT SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SELCOS RECYCLING ACT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SELCOS RECYCLING ACT SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .