UTA ROMANIA SERVICES SRL

Activă

7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării

UTA ROMANIA SERVICES SRL (CUI 36148840) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 31 mai 2016, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării” (CAEN 7021).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.531.724 lei, profit net de 449.326 lei, datorii de 607.838 lei, capitaluri proprii de 1.959.681 lei, 30 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.531.724lei

Venituri totale

10.564.383lei

Rezultat net

449.326lei

Datorii

607.838lei

Capitaluri proprii

1.959.681lei

Capital de lucru

1.917.071lei

Salariați

30

Cifră de afaceri pe salariat

351.057lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/7658/2016
Data înregistrării
31 mai 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, CALEA ŞERBAN VODĂ, NR.133, CLADIREA C, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,6%
Profitul, față de anul trecut
+11,1%
Creștere anuală compusă
+25,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.31%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.15 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.27%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare23.98%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință7.59%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.803lei
I2Active circulante2.524.909lei
I3Stocuri2.356lei
I4Creanțe306.178lei
I5Casa și conturi la bănci2.216.375lei
I6Cheltuieli în avans32.807lei

Pasiv

I7Datorii607.838lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.959.681lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.531.724lei
I14Venituri totale10.564.383lei
I15Cheltuieli totale10.054.723lei
I16Profit brut509.660lei
I18Profit net449.326lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați30

Indicatori · 2025

Marjă netă4,27%
Marjă brută4,84%
Rentabilitatea capitalurilor22,93%
Rentabilitatea activelor17,73%
Grad de îndatorare23,98%
Lichiditate curentă4,15
Cifră de afaceri pe salariat351.057lei
Fond de rulment1.917.071lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
7,59%
Creștere anuală compusă
25,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre UTA ROMANIA SERVICES SRL

Ce cifră de afaceri are UTA ROMANIA SERVICES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.531.724 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 449.326 lei.
UTA ROMANIA SERVICES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UTA ROMANIA SERVICES SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are UTA ROMANIA SERVICES SRL?
30 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UTA ROMANIA SERVICES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 607.838 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UTA ROMANIA SERVICES SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UTA ROMANIA SERVICES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UTA ROMANIA SERVICES SRL?
Activitatea principală este CAEN 7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .