ENDOCORDIS S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

ENDOCORDIS S.R.L. (CUI 36122947) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 25 mai 2016, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.210.107 lei, profit net de 1.107.873 lei, datorii de 132.583 lei, capitaluri proprii de 1.108.113 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.210.107lei

Venituri totale

2.295.978lei

Rezultat net

1.107.873lei

Datorii

132.583lei

Capitaluri proprii

1.108.113lei

Capital de lucru

886.518lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

736.702lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/224/2016
Data înregistrării
25 mai 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. STADIONULUI, NR.9, BL.5, SC.B, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+47,8%
Profitul, față de anul trecut
+29,3%
Creștere anuală compusă
+83,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.55%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate7.69 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate50.13%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.96%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință47.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA1002016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate645.979lei
I2Active circulante1.019.101lei
I3Stocuri33.232lei
I4Creanțe782.362lei
I5Casa și conturi la bănci203.507lei
I6Cheltuieli în avans2.159lei

Pasiv

I7Datorii132.583lei
I8Venituri în avans426.543lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.108.113lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.210.107lei
I14Venituri totale2.295.978lei
I15Cheltuieli totale981.001lei
I16Profit brut1.314.977lei
I18Profit net1.107.873lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă50,13%
Marjă brută59,5%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor66,54%
Grad de îndatorare7,96%
Lichiditate curentă7,69
Cifră de afaceri pe salariat736.702lei
Fond de rulment886.518lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
47,76%
Creștere anuală compusă
83,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre ENDOCORDIS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ENDOCORDIS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.210.107 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.107.873 lei.
ENDOCORDIS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENDOCORDIS S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are ENDOCORDIS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENDOCORDIS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 132.583 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENDOCORDIS S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENDOCORDIS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENDOCORDIS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .