MOCANU & CO SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

MOCANU & CO SRL (CUI 3611700) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Somova Com. Somova, TULCEA, înregistrată la 24 martie 1993, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.236.216 lei, profit net de 58.402 lei, datorii de 68.980 lei, capitaluri proprii de 313.750 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.72%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.236.216lei

Venituri totale

1.241.718lei

Rezultat net

58.402lei

Datorii

68.980lei

Capitaluri proprii

313.750lei

Capital de lucru

277.549lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

247.243lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993000219367
Data înregistrării
24 martie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. TULCEA, SAT SOMOVA COM. SOMOVA, STR. PELICANULUI, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+420,9%
Profitul, față de anul trecut
+760,8%
Creștere anuală compusă
+7,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.5%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.02 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.72%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare18.36%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință420.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA93200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate29.216lei
I2Active circulante346.529lei
I3Stocuri138.183lei
I4Creanțe8.278lei
I5Casa și conturi la bănci200.068lei
I6Cheltuieli în avans6.985lei

Pasiv

I7Datorii68.980lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri313.750lei
I11Capital subscris vărsat44.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.236.216lei
I14Venituri totale1.241.718lei
I15Cheltuieli totale1.155.172lei
I16Profit brut86.546lei
I18Profit net58.402lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă4,72%
Marjă brută7%
Rentabilitatea capitalurilor18,61%
Rentabilitatea activelor15,54%
Grad de îndatorare18,36%
Lichiditate curentă5,02
Cifră de afaceri pe salariat247.243lei
Fond de rulment277.549lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
420,92%
Creștere anuală compusă
7,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre MOCANU & CO SRL

Ce cifră de afaceri are MOCANU & CO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.236.216 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 58.402 lei.
MOCANU & CO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOCANU & CO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MOCANU & CO SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOCANU & CO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 68.980 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOCANU & CO SRL?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOCANU & CO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOCANU & CO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .