KOVASER PROD SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

KOVASER PROD SRL (CUI 36103155) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 19 mai 2016, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.464.758 lei, profit net de 1.163.081 lei, datorii de 2.823.106 lei, capitaluri proprii de 1.399.142 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-38.32%
Solvabilitate
16.96%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.464.758lei

Venituri totale

5.976.039lei

Rezultat net

1.163.081lei

Datorii

2.823.106lei

Capitaluri proprii

1.399.142lei

Capital de lucru

89.546lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

577.460lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/498/2016
Data înregistrării
19 mai 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. MAGNOLIEI, NR.48

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-38,3%
Profitul, față de anul trecut
-14%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.96%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate33.57%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare34.22%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-38.32%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA752016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.337.820lei
I2Active circulante2.912.652lei
I3Stocuri239.394lei
I4Creanțe888.445lei
I5Casa și conturi la bănci1.784.813lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.823.106lei
I8Venituri în avans4.028.224lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.399.142lei
I11Capital subscris vărsat700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.464.758lei
I14Venituri totale5.976.039lei
I15Cheltuieli totale4.608.911lei
I16Profit brut1.367.128lei
I18Profit net1.163.081lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă33,57%
Marjă brută39,46%
Rentabilitatea capitalurilor83,13%
Rentabilitatea activelor14,1%
Grad de îndatorare34,22%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat577.460lei
Fond de rulment89.546lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-38,32%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre KOVASER PROD SRL

Ce cifră de afaceri are KOVASER PROD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.464.758 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.163.081 lei.
KOVASER PROD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KOVASER PROD SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are KOVASER PROD SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KOVASER PROD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.823.106 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KOVASER PROD SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KOVASER PROD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KOVASER PROD SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .