ATM AUTO ASSISTANCE SRL

Activă

4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

ATM AUTO ASSISTANCE SRL (CUI 36039451) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 4 mai 2016, cu activitatea principală „întreţinerea şi repararea autovehiculelor” (CAEN 4520).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.378.178 lei, profit net de 251.669 lei, datorii de 1.791.154 lei, capitaluri proprii de 251.909 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
88.91%
Lichiditate
0.84 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.378.178lei

Venituri totale

3.402.767lei

Rezultat net

251.669lei

Datorii

1.791.154lei

Capitaluri proprii

251.909lei

Capital de lucru

-283.625lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

337.818lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/679/2016
Data înregistrării
4 mai 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNCRAIU DE MUREŞ COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. PÂRÂULUI, NR.50

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,3%
Profitul, față de anul trecut
-33,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.5%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.84 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.45%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare88.91%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință8.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate507.034lei
I2Active circulante1.507.529lei
I3Stocuri819.123lei
I4Creanțe649.834lei
I5Casa și conturi la bănci38.572lei
I6Cheltuieli în avans28.500lei

Pasiv

I7Datorii1.791.154lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri251.909lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.378.178lei
I14Venituri totale3.402.767lei
I15Cheltuieli totale3.107.420lei
I16Profit brut295.347lei
I18Profit net251.669lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă7,45%
Marjă brută8,74%
Rentabilitatea capitalurilor99,9%
Rentabilitatea activelor12,49%
Grad de îndatorare88,91%
Lichiditate curentă0,84
Cifră de afaceri pe salariat337.818lei
Fond de rulment-283.625lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
8,25%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre ATM AUTO ASSISTANCE SRL

Ce cifră de afaceri are ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.378.178 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 251.669 lei.
ATM AUTO ASSISTANCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.791.154 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATM AUTO ASSISTANCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATM AUTO ASSISTANCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .