PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL (CUI 3599878) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sita Buzăului Com. Sita Buzăului, COVASNA, înregistrată la 23 martie 1993, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.809.665 lei, profit net de 348.921 lei, datorii de 3.175.815 lei, capitaluri proprii de 2.884.487 lei, 40 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.81 x
Profitabilitate
2.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.809.665lei

Venituri totale

13.222.609lei

Rezultat net

348.921lei

Datorii

3.175.815lei

Capitaluri proprii

2.884.487lei

Capital de lucru

-605.897lei

Salariați

40

Cifră de afaceri pe salariat

295.242lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/139/1993
Data înregistrării
23 martie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. COVASNA, SAT SITA BUZĂULUI COM. SITA BUZĂULUI, , NR.197

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,7%
Profitul, față de anul trecut
+2.002,2%
Creștere anuală compusă
+45,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.81 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.95%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare52.4%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.73%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.490.384lei
I2Active circulante2.569.918lei
I3Stocuri1.123.453lei
I4Creanțe1.601.686lei
I5Casa și conturi la bănci-155.221lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.175.815lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.884.487lei
I11Capital subscris vărsat102.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.809.665lei
I14Venituri totale13.222.609lei
I15Cheltuieli totale12.854.736lei
I16Profit brut367.873lei
I18Profit net348.921lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați40

Indicatori · 2025

Marjă netă2,95%
Marjă brută3,12%
Rentabilitatea capitalurilor12,1%
Rentabilitatea activelor5,76%
Grad de îndatorare52,4%
Lichiditate curentă0,81
Cifră de afaceri pe salariat295.242lei
Fond de rulment-605.897lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
26,73%
Creștere anuală compusă
45,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL

Ce cifră de afaceri are PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.809.665 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 348.921 lei.
PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
40 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.175.815 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRODUCTIE SI PRESTARI "ROMDAM" SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .