MELLOW CONCEPT S.R.L.

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

MELLOW CONCEPT S.R.L. (CUI 35950054) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reghin, MUREŞ, înregistrată la 12 aprilie 2016, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.824.554 lei, profit net de 156.815 lei, datorii de 2.233.084 lei, capitaluri proprii de 163.004 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
83.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.824.554lei

Venituri totale

4.103.024lei

Rezultat net

156.815lei

Datorii

2.233.084lei

Capitaluri proprii

163.004lei

Capital de lucru

-1.294.682lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

224.974lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/563/2016
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2016000563265
Data înregistrării
12 aprilie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. IERNUŢENI, BL.10, SC.1, AP.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+45,2%
Profitul, față de anul trecut
+116,8%
Creștere anuală compusă
+57,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.1%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.1%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.52%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință45.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA472016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.735.384lei
I2Active circulante938.402lei
I3Stocuri665.990lei
I4Creanțe224.627lei
I5Casa și conturi la bănci47.785lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.233.084lei
I8Venituri în avans277.698lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri163.004lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.824.554lei
I14Venituri totale4.103.024lei
I15Cheltuieli totale3.914.056lei
I16Profit brut188.968lei
I18Profit net156.815lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă4,1%
Marjă brută4,94%
Rentabilitatea capitalurilor96,2%
Rentabilitatea activelor5,86%
Grad de îndatorare83,52%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat224.974lei
Fond de rulment-1.294.682lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
45,23%
Creștere anuală compusă
57,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MELLOW CONCEPT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MELLOW CONCEPT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.824.554 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 156.815 lei.
MELLOW CONCEPT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MELLOW CONCEPT S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are MELLOW CONCEPT S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MELLOW CONCEPT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.233.084 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MELLOW CONCEPT S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MELLOW CONCEPT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MELLOW CONCEPT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .