RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 35895545) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 31 martie 2016, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 68.038.375 lei, profit net de 8.171.913 lei, datorii de 103.492.552 lei, capitaluri proprii de 14.652.905 lei, 71 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.7%
Solvabilitate
12.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

68.038.375lei

Venituri totale

105.431.166lei

Rezultat net

8.171.913lei

Datorii

103.492.552lei

Capitaluri proprii

14.652.905lei

Capital de lucru

6.944.036lei

Salariați

71

Cifră de afaceri pe salariat

958.287lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J2016000395156
Data înregistrării
31 martie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT DĂRMĂNEŞTI COM. DĂRMĂNEŞTI, NR.87

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,8%
Profitul, față de anul trecut
+14,1%
Creștere anuală compusă
+61,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.42%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.7%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință9.76%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.567.879lei
I2Active circulante110.436.588lei
I3Stocuri86.289.364lei
I4Creanțe22.528.631lei
I5Casa și conturi la bănci1.618.593lei
I6Cheltuieli în avans140.990lei

Pasiv

I7Datorii103.492.552lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.652.905lei
I11Capital subscris vărsat3.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă68.038.375lei
I14Venituri totale105.431.166lei
I15Cheltuieli totale95.813.753lei
I16Profit brut9.617.413lei
I18Profit net8.171.913lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați71

Indicatori · 2025

Marjă netă12,01%
Marjă brută14,14%
Rentabilitatea capitalurilor55,77%
Rentabilitatea activelor6,93%
Grad de îndatorare87,7%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat958.287lei
Fond de rulment6.944.036lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
9,76%
Creștere anuală compusă
61,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 68.038.375 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.171.913 lei.
RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
71 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 103.492.552 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAD PANORAMA CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .