CSM LEMN PRODUCTION SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

CSM LEMN PRODUCTION SRL (CUI 35857657) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cărpiniş Com. Crasna, GORJ, înregistrată la 24 martie 2016, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.666.338 lei, profit net de 903.119 lei, datorii de 1.519.999 lei, capitaluri proprii de 1.193.159 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.37 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.666.338lei

Venituri totale

4.479.186lei

Rezultat net

903.119lei

Datorii

1.519.999lei

Capitaluri proprii

1.193.159lei

Capital de lucru

564.341lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

583.292lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000288180
Data înregistrării
24 martie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. GORJ, SAT CĂRPINIŞ COM. CRASNA, NR.82, CAMERA NR. 1, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+53,9%
Profitul, față de anul trecut
+670%
Creștere anuală compusă
+67,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.94%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.43%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință53.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA872016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate760.275lei
I2Active circulante2.084.340lei
I3Stocuri833.692lei
I4Creanțe857.134lei
I5Casa și conturi la bănci393.514lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.519.999lei
I8Venituri în avans131.457lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.193.159lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.666.338lei
I14Venituri totale4.479.186lei
I15Cheltuieli totale3.422.103lei
I16Profit brut1.057.083lei
I18Profit net903.119lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă19,35%
Marjă brută22,65%
Rentabilitatea capitalurilor75,69%
Rentabilitatea activelor31,75%
Grad de îndatorare53,43%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat583.292lei
Fond de rulment564.341lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
53,86%
Creștere anuală compusă
67,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre CSM LEMN PRODUCTION SRL

Ce cifră de afaceri are CSM LEMN PRODUCTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.666.338 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 903.119 lei.
CSM LEMN PRODUCTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CSM LEMN PRODUCTION SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CSM LEMN PRODUCTION SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CSM LEMN PRODUCTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.519.999 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CSM LEMN PRODUCTION SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CSM LEMN PRODUCTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CSM LEMN PRODUCTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .