FLEXINSTAL VISION S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

FLEXINSTAL VISION S.R.L. (CUI 35827591) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 18 martie 2016, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.471.793 lei, profit net de 470.778 lei, datorii de 1.252.022 lei, capitaluri proprii de 1.219.342 lei, 32 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.45 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.471.793lei

Venituri totale

6.877.230lei

Rezultat net

470.778lei

Datorii

1.252.022lei

Capitaluri proprii

1.219.342lei

Capital de lucru

559.773lei

Salariați

32

Cifră de afaceri pe salariat

202.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000182318
Data înregistrării
18 martie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. FABRICII, NR.10, BL.10, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,8%
Profitul, față de anul trecut
+7,2%
Creștere anuală compusă
+73,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.75%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.27%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare51.08%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate639.230lei
I2Active circulante1.811.795lei
I3Stocuri437.511lei
I4Creanțe542.491lei
I5Casa și conturi la bănci831.793lei
I6Cheltuieli în avans20.339lei

Pasiv

I7Datorii1.252.022lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.219.342lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.471.793lei
I14Venituri totale6.877.230lei
I15Cheltuieli totale6.300.506lei
I16Profit brut576.724lei
I18Profit net470.778lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați32

Indicatori · 2025

Marjă netă7,27%
Marjă brută8,91%
Rentabilitatea capitalurilor38,61%
Rentabilitatea activelor19,21%
Grad de îndatorare51,08%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat202.244lei
Fond de rulment559.773lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
6,8%
Creștere anuală compusă
73,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre FLEXINSTAL VISION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.471.793 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 470.778 lei.
FLEXINSTAL VISION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
32 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.252.022 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLEXINSTAL VISION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLEXINSTAL VISION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .