T & R AGRICOM SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

T & R AGRICOM SRL (CUI 35695156) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bălteni Com. Probota, IAŞI, înregistrată la 23 februarie 2016, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.471.130 lei, profit net de 290.287 lei, datorii de 231.014 lei, capitaluri proprii de 335.487 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.471.130lei

Venituri totale

3.539.722lei

Rezultat net

290.287lei

Datorii

231.014lei

Capitaluri proprii

335.487lei

Capital de lucru

182.763lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

694.226lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000468225
Data înregistrării
23 februarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT BĂLTENI COM. PROBOTA, , VOL. 01. TIP I. POZ. 20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,7%
Profitul, față de anul trecut
+18,5%
Creștere anuală compusă
+29,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.22%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.36%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare40.78%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8.74%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA922016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate152.724lei
I2Active circulante413.777lei
I3Stocuri209.506lei
I4Creanțe197.522lei
I5Casa și conturi la bănci6.749lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii231.014lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri335.487lei
I11Capital subscris vărsat45.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.471.130lei
I14Venituri totale3.539.722lei
I15Cheltuieli totale3.188.216lei
I16Profit brut351.506lei
I18Profit net290.287lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă8,36%
Marjă brută10,13%
Rentabilitatea capitalurilor86,53%
Rentabilitatea activelor51,24%
Grad de îndatorare40,78%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat694.226lei
Fond de rulment182.763lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
8,74%
Creștere anuală compusă
29,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre T & R AGRICOM SRL

Ce cifră de afaceri are T & R AGRICOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.471.130 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 290.287 lei.
T & R AGRICOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus T & R AGRICOM SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are T & R AGRICOM SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are T & R AGRICOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 231.014 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are T & R AGRICOM SRL?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
T & R AGRICOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are T & R AGRICOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .