SALUS - SAN SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

SALUS - SAN SRL (CUI 35676553) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ocna Şugatag Com. Ocna Şugatag, MARAMUREŞ, înregistrată la 19 februarie 2016, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 404.869 lei, profit net de 17.188 lei, datorii de 31.973 lei, capitaluri proprii de 361.261 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

404.869lei

Venituri totale

472.017lei

Rezultat net

17.188lei

Datorii

31.973lei

Capitaluri proprii

361.261lei

Capital de lucru

142.136lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

134.956lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/262/2016
Data înregistrării
19 februarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT OCNA ŞUGATAG COM. OCNA ŞUGATAG, STR. MIHAIL EMINESCU, NR.1A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,8%
Profitul, față de anul trecut
-38,8%
Creștere anuală compusă
+11,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.45 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.25%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare4.71%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.84%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate505.184lei
I2Active circulante174.109lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe9.613lei
I5Casa și conturi la bănci164.496lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii31.973lei
I8Venituri în avans286.059lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri361.261lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă404.869lei
I14Venituri totale472.017lei
I15Cheltuieli totale442.083lei
I16Profit brut29.934lei
I18Profit net17.188lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă4,25%
Marjă brută7,39%
Rentabilitatea capitalurilor4,76%
Rentabilitatea activelor2,53%
Grad de îndatorare4,71%
Lichiditate curentă5,45
Cifră de afaceri pe salariat134.956lei
Fond de rulment142.136lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
5,84%
Creștere anuală compusă
11,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre SALUS - SAN SRL

Ce cifră de afaceri are SALUS - SAN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 404.869 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.188 lei.
SALUS - SAN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALUS - SAN SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are SALUS - SAN SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALUS - SAN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.973 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALUS - SAN SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALUS - SAN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALUS - SAN SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .