SCULE DE MÂNĂ SRL

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

SCULE DE MÂNĂ SRL (CUI 35634973) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 11 februarie 2016, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.803.003 lei, profit net de 364.696 lei, datorii de 319.301 lei, capitaluri proprii de 734.930 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.803.003lei

Venituri totale

1.806.146lei

Rezultat net

364.696lei

Datorii

319.301lei

Capitaluri proprii

734.930lei

Capital de lucru

702.136lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

901.502lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/142/2016
Data înregistrării
11 februarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. CĂLĂRAŞI, NR.15, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,7%
Profitul, față de anul trecut
+16,1%
Creștere anuală compusă
+19,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.71%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.2 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate20.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare30.29%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință13.67%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA982016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate32.794lei
I2Active circulante1.021.437lei
I3Stocuri572.461lei
I4Creanțe155.055lei
I5Casa și conturi la bănci293.921lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii319.301lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri734.930lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.803.003lei
I14Venituri totale1.806.146lei
I15Cheltuieli totale1.394.916lei
I16Profit brut411.230lei
I18Profit net364.696lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă20,23%
Marjă brută22,81%
Rentabilitatea capitalurilor49,62%
Rentabilitatea activelor34,59%
Grad de îndatorare30,29%
Lichiditate curentă3,20
Cifră de afaceri pe salariat901.502lei
Fond de rulment702.136lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
13,67%
Creștere anuală compusă
19,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre SCULE DE MÂNĂ SRL

Ce cifră de afaceri are SCULE DE MÂNĂ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.803.003 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 364.696 lei.
SCULE DE MÂNĂ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCULE DE MÂNĂ SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are SCULE DE MÂNĂ SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCULE DE MÂNĂ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 319.301 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCULE DE MÂNĂ SRL?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCULE DE MÂNĂ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCULE DE MÂNĂ SRL?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .