CĂTĂ & MONY VAL SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

CĂTĂ & MONY VAL SRL (CUI 35618650) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 9 februarie 2016, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.053.443 lei, profit net de 131.898 lei, datorii de 414.932 lei, capitaluri proprii de 199.587 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.25 x
Îndatorare
67.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.053.443lei

Venituri totale

1.063.517lei

Rezultat net

131.898lei

Datorii

414.932lei

Capitaluri proprii

199.587lei

Capital de lucru

-311.159lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

210.689lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000074251
Data înregistrării
9 februarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. ORLY, NR.88, CAMERA 1, BL.H3, SC.5, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+50,9%
Profitul, față de anul trecut
+73,7%
Creștere anuală compusă
+30,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.48%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.25 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate12.52%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință50.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA712016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate510.746lei
I2Active circulante103.773lei
I3Stocuri57.302lei
I4Creanțe43.336lei
I5Casa și conturi la bănci3.135lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii414.932lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri199.587lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.053.443lei
I14Venituri totale1.063.517lei
I15Cheltuieli totale903.545lei
I16Profit brut159.972lei
I18Profit net131.898lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă12,52%
Marjă brută15,19%
Rentabilitatea capitalurilor66,09%
Rentabilitatea activelor21,46%
Grad de îndatorare67,52%
Lichiditate curentă0,25
Cifră de afaceri pe salariat210.689lei
Fond de rulment-311.159lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
50,89%
Creștere anuală compusă
30,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre CĂTĂ & MONY VAL SRL

Ce cifră de afaceri are CĂTĂ & MONY VAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.053.443 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 131.898 lei.
CĂTĂ & MONY VAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CĂTĂ & MONY VAL SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CĂTĂ & MONY VAL SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CĂTĂ & MONY VAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 414.932 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CĂTĂ & MONY VAL SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CĂTĂ & MONY VAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CĂTĂ & MONY VAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .