CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL

Activă

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL (CUI 35574626) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 3 februarie 2016, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 38.878.363 lei, profit net de 12.383.289 lei, datorii de 46.084.331 lei, capitaluri proprii de 12.623.289 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.5%
Solvabilitate
21.5%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

38.878.363lei

Venituri totale

38.742.645lei

Rezultat net

12.383.289lei

Datorii

46.084.331lei

Capitaluri proprii

12.623.289lei

Capital de lucru

11.425.007lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

6.479.727lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/151/2016
Data înregistrării
3 februarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. DEVENTER, NR.25, SPAȚIU DE BIROURI 3, BL.5, ET.PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,9%
Profitul, față de anul trecut
+5,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.5%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate31.85%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.5%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.91%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.198.282lei
I2Active circulante57.509.338lei
I3Stocuri44.226.361lei
I4Creanțe9.374.951lei
I5Casa și conturi la bănci3.908.026lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii46.084.331lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.623.289lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă38.878.363lei
I14Venituri totale38.742.645lei
I15Cheltuieli totale24.338.075lei
I16Profit brut14.404.570lei
I18Profit net12.383.289lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă31,85%
Marjă brută37,05%
Rentabilitatea capitalurilor98,1%
Rentabilitatea activelor21,09%
Grad de îndatorare78,5%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat6,48 mil.lei
Fond de rulment11.425.007lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
9,91%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 38.878.363 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.383.289 lei.
CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 46.084.331 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CITY RESIDENCE CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .