XERODACA S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

XERODACA S.R.L. (CUI 35527314) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Vaslui, VASLUI, înregistrată la 28 ianuarie 2016, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 768.367 lei, profit net de 46.912 lei, datorii de 220.970 lei, capitaluri proprii de 60.230 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.58%
Solvabilitate
21.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

768.367lei

Venituri totale

780.938lei

Rezultat net

46.912lei

Datorii

220.970lei

Capitaluri proprii

60.230lei

Capital de lucru

57.614lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

153.673lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/62/2016
Data înregistrării
28 ianuarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. SALCÎMILOR, NR.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,9%
Profitul, față de anul trecut
-49,3%
Creștere anuală compusă
+15,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.42%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.11%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.58%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.89%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA732016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.616lei
I2Active circulante278.584lei
I3Stocuri100.362lei
I4Creanțe89.721lei
I5Casa și conturi la bănci88.501lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii220.970lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri60.230lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă768.367lei
I14Venituri totale780.938lei
I15Cheltuieli totale715.149lei
I16Profit brut65.789lei
I18Profit net46.912lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă6,11%
Marjă brută8,56%
Rentabilitatea capitalurilor77,89%
Rentabilitatea activelor16,68%
Grad de îndatorare78,58%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat153.673lei
Fond de rulment57.614lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
13,89%
Creștere anuală compusă
15,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre XERODACA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are XERODACA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 768.367 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.912 lei.
XERODACA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus XERODACA S.R.L.?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are XERODACA S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are XERODACA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 220.970 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are XERODACA S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
XERODACA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are XERODACA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .