OPTICIAN STORE SRL

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

OPTICIAN STORE SRL (CUI 35430779) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 18 ianuarie 2016, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.866.542 lei, profit net de 90.949 lei, datorii de 745.854 lei, capitaluri proprii de 1.148.254 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.866.542lei

Venituri totale

1.864.435lei

Rezultat net

90.949lei

Datorii

745.854lei

Capitaluri proprii

1.148.254lei

Capital de lucru

1.020.538lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

266.649lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000080135
Data înregistrării
18 ianuarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, NR.106, CAMERA 2, BL.L1, SC.1, ET.P, AP.163

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,3%
Profitul, față de anul trecut
-74,7%
Creștere anuală compusă
+42,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.62%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.37 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.87%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.38%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință17.27%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate127.716lei
I2Active circulante1.766.392lei
I3Stocuri1.102.666lei
I4Creanțe557.502lei
I5Casa și conturi la bănci14.897lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii745.854lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.148.254lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.866.542lei
I14Venituri totale1.864.435lei
I15Cheltuieli totale1.715.185lei
I16Profit brut149.250lei
I18Profit net90.949lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă4,87%
Marjă brută8%
Rentabilitatea capitalurilor7,92%
Rentabilitatea activelor4,8%
Grad de îndatorare39,38%
Lichiditate curentă2,37
Cifră de afaceri pe salariat266.649lei
Fond de rulment1.020.538lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
17,27%
Creștere anuală compusă
42,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre OPTICIAN STORE SRL

Ce cifră de afaceri are OPTICIAN STORE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.866.542 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 90.949 lei.
OPTICIAN STORE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OPTICIAN STORE SRL?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are OPTICIAN STORE SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OPTICIAN STORE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 745.854 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OPTICIAN STORE SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OPTICIAN STORE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OPTICIAN STORE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .