POSTELNICU CONSULTING SRL

Activă

6622 Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări

POSTELNICU CONSULTING SRL (CUI 35429081) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 18 ianuarie 2016, cu activitatea principală „activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări” (CAEN 6622).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.147.328 lei, profit net de 414.599 lei, datorii de 2.495.611 lei, capitaluri proprii de 414.839 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.07 x
Îndatorare
85.75%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.147.328lei

Venituri totale

1.150.450lei

Rezultat net

414.599lei

Datorii

2.495.611lei

Capitaluri proprii

414.839lei

Capital de lucru

-2.330.879lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

286.832lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016000094220
Data înregistrării
18 ianuarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
6622 — Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI, NR.22G, TR. A. PARTER. SPAŢIU COMERCIAL 1, BL.C4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,5%
Profitul, față de anul trecut
-22,5%
Creștere anuală compusă
+21,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.25%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.07 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate36.14%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare85.75%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.47%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA602016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.745.718lei
I2Active circulante164.732lei
I3Stocuri37.586lei
I4Creanțe31.610lei
I5Casa și conturi la bănci95.536lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.495.611lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri414.839lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.147.328lei
I14Venituri totale1.150.450lei
I15Cheltuieli totale631.631lei
I16Profit brut518.819lei
I18Profit net414.599lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă36,14%
Marjă brută45,22%
Rentabilitatea capitalurilor99,94%
Rentabilitatea activelor14,25%
Grad de îndatorare85,75%
Lichiditate curentă0,07
Cifră de afaceri pe salariat286.832lei
Fond de rulment-2.330.879lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
18,47%
Creștere anuală compusă
21,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6622 Activități ale agenților și brokerilor de asigurări

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre POSTELNICU CONSULTING SRL

Ce cifră de afaceri are POSTELNICU CONSULTING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.147.328 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 414.599 lei.
POSTELNICU CONSULTING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POSTELNICU CONSULTING SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are POSTELNICU CONSULTING SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POSTELNICU CONSULTING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.495.611 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POSTELNICU CONSULTING SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POSTELNICU CONSULTING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POSTELNICU CONSULTING SRL?
Activitatea principală este CAEN 6622 — Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .