FĂGET DRIVE SRL

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

FĂGET DRIVE SRL (CUI 35403952) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mănăştiur Com. Mănăştiur, TIMIŞ, înregistrată la 13 ianuarie 2016, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 355.000 lei, profit net de 14.337 lei, datorii de 21.636 lei, capitaluri proprii de 15.750 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.51 x
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

355.000lei

Venituri totale

360.986lei

Rezultat net

14.337lei

Datorii

21.636lei

Capitaluri proprii

15.750lei

Capital de lucru

-10.502lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

88.750lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/71/2016
Data înregistrării
13 ianuarie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT MĂNĂŞTIUR COM. MĂNĂŞTIUR, NR.338A, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,2%
Profitul, față de anul trecut
+231,7%
Creștere anuală compusă
+7,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.13%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.51 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.04%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.87%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.18%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA702016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.252lei
I2Active circulante11.134lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci11.134lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.636lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.750lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă355.000lei
I14Venituri totale360.986lei
I15Cheltuieli totale341.243lei
I16Profit brut19.743lei
I18Profit net14.337lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă4,04%
Marjă brută5,56%
Rentabilitatea capitalurilor91,03%
Rentabilitatea activelor38,35%
Grad de îndatorare57,87%
Lichiditate curentă0,51
Cifră de afaceri pe salariat88.750lei
Fond de rulment-10.502lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
26,18%
Creștere anuală compusă
7,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre FĂGET DRIVE SRL

Ce cifră de afaceri are FĂGET DRIVE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 355.000 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.337 lei.
FĂGET DRIVE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FĂGET DRIVE SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are FĂGET DRIVE SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FĂGET DRIVE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.636 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FĂGET DRIVE SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FĂGET DRIVE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FĂGET DRIVE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .