BLUE RESTAURANT SRL

Activă

5611 Restaurante

BLUE RESTAURANT SRL (CUI 35347380) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 22 decembrie 2015, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 156.935.937 lei, profit net de 24.701.431 lei, datorii de 50.555.591 lei, capitaluri proprii de 28.913.009 lei, 381 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.26%
Lichiditate
1.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

156.935.937lei

Venituri totale

160.021.472lei

Rezultat net

24.701.431lei

Datorii

50.555.591lei

Capitaluri proprii

28.913.009lei

Capital de lucru

16.418.078lei

Salariați

381

Cifră de afaceri pe salariat

411.905lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015015503400
Data înregistrării
22 decembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, BLD PACHE PROTOPOPESCU, NR.51, CAMERA 5. BIROUL NR.5, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+81,2%
Profitul, față de anul trecut
+36,5%
Creștere anuală compusă
+29,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință81.24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA832016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.922.304lei
I2Active circulante66.973.669lei
I3Stocuri5.122.644lei
I4Creanțe54.987.617lei
I5Casa și conturi la bănci6.863.408lei
I6Cheltuieli în avans821.633lei

Pasiv

I7Datorii50.555.591lei
I8Venituri în avans5.147.291lei
I9Provizioane101.715lei
I10Capitaluri28.913.009lei
I11Capital subscris vărsat2.270lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă156.935.937lei
I14Venituri totale160.021.472lei
I15Cheltuieli totale132.414.101lei
I16Profit brut27.607.371lei
I18Profit net24.701.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați381

Indicatori · 2025

Marjă netă15,74%
Marjă brută17,59%
Rentabilitatea capitalurilor85,43%
Rentabilitatea activelor29,44%
Grad de îndatorare60,26%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat411.905lei
Fond de rulment16.418.078lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
81,24%
Creștere anuală compusă
29,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BLUE RESTAURANT SRL

Ce cifră de afaceri are BLUE RESTAURANT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 156.935.937 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.701.431 lei.
BLUE RESTAURANT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLUE RESTAURANT SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are BLUE RESTAURANT SRL?
381 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLUE RESTAURANT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 50.555.591 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLUE RESTAURANT SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLUE RESTAURANT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLUE RESTAURANT SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .