EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL (CUI 35319402) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vărăşti Com. Vărăşti, GIURGIU, înregistrată la 14 decembrie 2015, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.335.803 lei, profit net de 682.601 lei, datorii de 1.627.207 lei, capitaluri proprii de 2.339.542 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
26.93%
Lichiditate
1.37 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.335.803lei

Venituri totale

9.020.721lei

Rezultat net

682.601lei

Datorii

1.627.207lei

Capitaluri proprii

2.339.542lei

Capital de lucru

600.319lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

2.083.951lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/712/2015
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2015000712529
Data înregistrării
14 decembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT VĂRĂŞTI COM. VĂRĂŞTI, ŞOS. PRINCIPALĂ, NR.301, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+35,7%
Profitul, față de anul trecut
-32,5%
Creștere anuală compusă
+54,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.19%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare18.73%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință35.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA822016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.459.061lei
I2Active circulante2.227.526lei
I3Stocuri48.237lei
I4Creanțe520.237lei
I5Casa și conturi la bănci1.659.052lei
I6Cheltuieli în avans5.501lei

Pasiv

I7Datorii1.627.207lei
I8Venituri în avans4.725.339lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.339.542lei
I11Capital subscris vărsat420lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.335.803lei
I14Venituri totale9.020.721lei
I15Cheltuieli totale8.208.101lei
I16Profit brut812.620lei
I18Profit net682.601lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă8,19%
Marjă brută9,75%
Rentabilitatea capitalurilor29,18%
Rentabilitatea activelor7,86%
Grad de îndatorare18,73%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat2,08 mil.lei
Fond de rulment600.319lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
35,66%
Creștere anuală compusă
54,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL

Ce cifră de afaceri are EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.335.803 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 682.601 lei.
EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.627.207 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXCLUSIV LEGUME BIZ SRL?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .