MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL (CUI 35308640) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 9 decembrie 2015, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.708.983 lei, profit net de 277.579 lei, datorii de 22.210.473 lei, capitaluri proprii de 278.623 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.02 x
Îndatorare
98.97%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.708.983lei

Venituri totale

3.709.039lei

Rezultat net

277.579lei

Datorii

22.210.473lei

Capitaluri proprii

278.623lei

Capital de lucru

-21.862.760lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

927.246lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/3699/2015
Data înregistrării
9 decembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ALVERNA, NR.1, AP.UI8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14%
Profitul, față de anul trecut
+544,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.24%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.02 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.48%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare98.97%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4520152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate22.093.224lei
I2Active circulante347.713lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe219.668lei
I5Casa și conturi la bănci128.045lei
I6Cheltuieli în avans48.159lei

Pasiv

I7Datorii22.210.473lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri278.623lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.708.983lei
I14Venituri totale3.709.039lei
I15Cheltuieli totale3.310.504lei
I16Profit brut398.535lei
I18Profit net277.579lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă7,48%
Marjă brută10,75%
Rentabilitatea capitalurilor99,63%
Rentabilitatea activelor1,24%
Grad de îndatorare98,97%
Lichiditate curentă0,02
Cifră de afaceri pe salariat927.246lei
Fond de rulment-21.862.760lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL

Ce cifră de afaceri are MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.708.983 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 277.579 lei.
MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.210.473 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAINSTREAM GLOBAL WORKS SRL?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .