VALENCIA PANE S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

VALENCIA PANE S.R.L. (CUI 35246939) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Arpaşu de Sus Com. Arpaşu de Jos, SIBIU, înregistrată la 19 noiembrie 2015, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 34.678.546 lei, profit net de 477.063 lei, datorii de 2.801.582 lei, capitaluri proprii de 2.019.436 lei, 78 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.38%
Lichiditate
1.49 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

34.678.546lei

Venituri totale

34.707.624lei

Rezultat net

477.063lei

Datorii

2.801.582lei

Capitaluri proprii

2.019.436lei

Capital de lucru

1.377.172lei

Salariați

78

Cifră de afaceri pe salariat

444.597lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015001138320
Data înregistrării
19 noiembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ARPAŞU DE SUS COM. ARPAŞU DE JOS, , NR.423

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,7%
Profitul, față de anul trecut
+0,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.89%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.38%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare58.11%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate642.264lei
I2Active circulante4.178.754lei
I3Stocuri3.216.524lei
I4Creanțe82.823lei
I5Casa și conturi la bănci879.407lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.801.582lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.019.436lei
I11Capital subscris vărsat1.020lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă34.678.546lei
I14Venituri totale34.707.624lei
I15Cheltuieli totale34.040.584lei
I16Profit brut667.040lei
I18Profit net477.063lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați78

Indicatori · 2025

Marjă netă1,38%
Marjă brută1,92%
Rentabilitatea capitalurilor23,62%
Rentabilitatea activelor9,9%
Grad de îndatorare58,11%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat444.597lei
Fond de rulment1.377.172lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
9,72%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre VALENCIA PANE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VALENCIA PANE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 34.678.546 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 477.063 lei.
VALENCIA PANE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALENCIA PANE S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are VALENCIA PANE S.R.L.?
78 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALENCIA PANE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.801.582 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALENCIA PANE S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALENCIA PANE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALENCIA PANE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .