RANIS INTERPAL SRL

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

RANIS INTERPAL SRL (CUI 35194287) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 3 noiembrie 2015, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 148.864 lei, profit net de 23.441 lei, datorii de 317.337 lei, capitaluri proprii de 532 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
99.83%
Solvabilitate
0.17%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

148.864lei

Venituri totale

184.355lei

Rezultat net

23.441lei

Datorii

317.337lei

Capitaluri proprii

532lei

Capital de lucru

-42.656lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

148.864lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J7/431/2015
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J07/431/2015
Data înregistrării
3 noiembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. PRIMĂVERII, NR.7, SC.A, ET.1, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,4%
Profitul, față de anul trecut
+2,7%
Creștere anuală compusă
+13,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.17%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate15.75%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare99.83%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință17.39%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5820152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.188lei
I2Active circulante274.681lei
I3Stocuri164.420lei
I4Creanțe100.975lei
I5Casa și conturi la bănci9.286lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii317.337lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri532lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă148.864lei
I14Venituri totale184.355lei
I15Cheltuieli totale159.339lei
I16Profit brut25.016lei
I18Profit net23.441lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă15,75%
Marjă brută16,8%
Rentabilitatea capitalurilor4.406,2%
Rentabilitatea activelor7,37%
Grad de îndatorare99,83%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat148.864lei
Fond de rulment-42.656lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
17,39%
Creștere anuală compusă
13,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre RANIS INTERPAL SRL

Ce cifră de afaceri are RANIS INTERPAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 148.864 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 23.441 lei.
RANIS INTERPAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RANIS INTERPAL SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are RANIS INTERPAL SRL?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RANIS INTERPAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 317.337 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RANIS INTERPAL SRL?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RANIS INTERPAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RANIS INTERPAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .