BARRACUDA GUARD SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

BARRACUDA GUARD SECURITY SRL (CUI 35137664) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moşniţa Nouă Com. Moşniţa Nouă, TIMIŞ, înregistrată la 19 octombrie 2015, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.815.089 lei, profit net de 2.719.220 lei, datorii de 3.927.052 lei, capitaluri proprii de 2.719.700 lei, 174 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.39 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.815.089lei

Venituri totale

15.852.604lei

Rezultat net

2.719.220lei

Datorii

3.927.052lei

Capitaluri proprii

2.719.700lei

Capital de lucru

1.538.657lei

Salariați

174

Cifră de afaceri pe salariat

90.891lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016001498353
Data înregistrării
19 octombrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT MOŞNIŢA NOUĂ COM. MOŞNIŢA NOUĂ, STR. MINSK, NR.10, CAMERA 1, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+70,5%
Profitul, față de anul trecut
+275,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.92%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate17.19%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare59.08%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință70.51%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA872016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.181.043lei
I2Active circulante5.465.709lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.415.194lei
I5Casa și conturi la bănci50.515lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.927.052lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.719.700lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.815.089lei
I14Venituri totale15.852.604lei
I15Cheltuieli totale12.610.388lei
I16Profit brut3.242.216lei
I18Profit net2.719.220lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați174

Indicatori · 2025

Marjă netă17,19%
Marjă brută20,5%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor40,91%
Grad de îndatorare59,08%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat90.891lei
Fond de rulment1.538.657lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
70,51%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre BARRACUDA GUARD SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.815.089 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.719.220 lei.
BARRACUDA GUARD SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
174 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.927.052 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .