STEP DENTAL S.R.L.

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

STEP DENTAL S.R.L. (CUI 35004773) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 16 septembrie 2015, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.687.736 lei, profit net de 1.020.127 lei, datorii de 1.441.467 lei, capitaluri proprii de 1.124.713 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.23 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.687.736lei

Venituri totale

5.690.717lei

Rezultat net

1.020.127lei

Datorii

1.441.467lei

Capitaluri proprii

1.124.713lei

Capital de lucru

333.183lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

947.956lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015002029139
Data înregistrării
16 septembrie 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+131,8%
Profitul, față de anul trecut
+107,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate17.94%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare56.17%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință131.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate791.530lei
I2Active circulante1.774.650lei
I3Stocuri351.601lei
I4Creanțe1.152.531lei
I5Casa și conturi la bănci270.518lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.441.467lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.124.713lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.687.736lei
I14Venituri totale5.690.717lei
I15Cheltuieli totale4.473.414lei
I16Profit brut1.217.303lei
I18Profit net1.020.127lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă17,94%
Marjă brută21,4%
Rentabilitatea capitalurilor90,7%
Rentabilitatea activelor39,75%
Grad de îndatorare56,17%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat947.956lei
Fond de rulment333.183lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
131,75%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre STEP DENTAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are STEP DENTAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.687.736 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.020.127 lei.
STEP DENTAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus STEP DENTAL S.R.L.?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are STEP DENTAL S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are STEP DENTAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.441.467 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are STEP DENTAL S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
STEP DENTAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are STEP DENTAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .