ANA GUARD CONCEPT SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

ANA GUARD CONCEPT SRL (CUI 34895474) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Răteşti Com. Răteşti, ARGEŞ, înregistrată la 17 august 2015, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 586.862 lei, profit net de 96.183 lei, datorii de 76.099 lei, capitaluri proprii de 96.484 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

586.862lei

Venituri totale

586.869lei

Rezultat net

96.183lei

Datorii

76.099lei

Capitaluri proprii

96.484lei

Capital de lucru

95.013lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

58.686lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/1103/2015
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2015001103030
Data înregistrării
17 august 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT RĂTEŞTI COM. RĂTEŞTI, NR.193, CAMERA NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,7%
Profitul, față de anul trecut
+267,4%
Creștere anuală compusă
+18,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate55.91%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.25 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate16.39%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare44.09%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA972016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.471lei
I2Active circulante171.112lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe113.169lei
I5Casa și conturi la bănci57.943lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii76.099lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri96.484lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă586.862lei
I14Venituri totale586.869lei
I15Cheltuieli totale478.599lei
I16Profit brut108.270lei
I18Profit net96.183lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă16,39%
Marjă brută18,45%
Rentabilitatea capitalurilor99,69%
Rentabilitatea activelor55,73%
Grad de îndatorare44,09%
Lichiditate curentă2,25
Cifră de afaceri pe salariat58.686lei
Fond de rulment95.013lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
26,7%
Creștere anuală compusă
18,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ANA GUARD CONCEPT SRL

Ce cifră de afaceri are ANA GUARD CONCEPT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 586.862 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 96.183 lei.
ANA GUARD CONCEPT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ANA GUARD CONCEPT SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are ANA GUARD CONCEPT SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ANA GUARD CONCEPT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 76.099 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ANA GUARD CONCEPT SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ANA GUARD CONCEPT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ANA GUARD CONCEPT SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .