INDUSTRIES YIELD SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

INDUSTRIES YIELD SRL (CUI 34875787) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 11 august 2015, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 11 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2015 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 272.802.125 lei, profit net de 13.346.256 lei, datorii de 36.796.656 lei, capitaluri proprii de 210.159.748 lei, 2.161 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

272.802.125lei

Venituri totale

282.352.962lei

Rezultat net

13.346.256lei

Datorii

36.796.656lei

Capitaluri proprii

210.159.748lei

Capital de lucru

21.542.235lei

Salariați

2.161

Cifră de afaceri pe salariat

126.239lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015001324046
Data înregistrării
11 august 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. TAZLĂULUI, NR.7-BIS

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2015–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,3%
Profitul, față de anul trecut
+8,5%
Creștere anuală compusă
+54,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.43%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.89%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare14.61%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință19.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2015–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

11 exerciții depuse, 2015–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate193.565.029lei
I2Active circulante58.338.891lei
I3Stocuri453.293lei
I4Creanțe51.549.010lei
I5Casa și conturi la bănci6.336.588lei
I6Cheltuieli în avans943.392lei

Pasiv

I7Datorii36.796.656lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane5.890.908lei
I10Capitaluri210.159.748lei
I11Capital subscris vărsat78.587.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă272.802.125lei
I14Venituri totale282.352.962lei
I15Cheltuieli totale266.667.370lei
I16Profit brut15.685.592lei
I18Profit net13.346.256lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2.161

Indicatori · 2025

Marjă netă4,89%
Marjă brută5,75%
Rentabilitatea capitalurilor6,35%
Rentabilitatea activelor5,3%
Grad de îndatorare14,61%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat126.239lei
Fond de rulment21.542.235lei

Cifra de afaceri în timp

20152025
Creștere în ultimul an
19,32%
Creștere anuală compusă
54,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre INDUSTRIES YIELD SRL

Ce cifră de afaceri are INDUSTRIES YIELD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 272.802.125 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.346.256 lei.
INDUSTRIES YIELD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INDUSTRIES YIELD SRL?
11 bilanțuri, din 2015 până în 2025.
Câți angajați are INDUSTRIES YIELD SRL?
2.161 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INDUSTRIES YIELD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.796.656 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INDUSTRIES YIELD SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INDUSTRIES YIELD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INDUSTRIES YIELD SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .