ASTELIA MEDICAL CENTER SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

ASTELIA MEDICAL CENTER SRL (CUI 34866711) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Babadag, TULCEA, înregistrată la 10 august 2015, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022 și 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 323.147 lei, profit net de 23.785 lei, datorii de 287.726 lei, capitaluri proprii de 46.334 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.13%
Solvabilitate
13.87%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

323.147lei

Venituri totale

323.147lei

Rezultat net

23.785lei

Datorii

287.726lei

Capitaluri proprii

46.334lei

Capital de lucru

34.712lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2015000325361
Data înregistrării
10 august 2015

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. TULCEA, ORŞ. BABADAG, STR. REPUBLICII, NR.100, CAMERA NR.3, BL.78, SC.A.2, ET.3, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

3 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022 și 2023. Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 4.500 la 13.500 lei pentru toți cei 3 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+113,8%
Profitul, față de anul trecut
+6,4%
Creștere anuală compusă
+113,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.36%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare86.13%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință113.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.622lei
I2Active circulante322.438lei
I3Stocuri2.760lei
I4Creanțe261.919lei
I5Casa și conturi la bănci57.759lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii287.726lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri46.334lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă323.147lei
I14Venituri totale323.147lei
I15Cheltuieli totale292.042lei
I16Profit brut31.105lei
I18Profit net23.785lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă7,36%
Marjă brută9,63%
Rentabilitatea capitalurilor51,33%
Rentabilitatea activelor7,12%
Grad de îndatorare86,13%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment34.712lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
113,76%
Creștere anuală compusă
113,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre ASTELIA MEDICAL CENTER SRL

Ce cifră de afaceri are ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 323.147 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 23.785 lei.
ASTELIA MEDICAL CENTER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022 și 2023.
Câți angajați are ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 287.726 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASTELIA MEDICAL CENTER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASTELIA MEDICAL CENTER SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .